Osilist

Osili maailm on must-valge aga seal elab palju rõõmsaid loomi, kes ootavad väikeseid käekesi, mis nende ellu värve tooks.

Meie tegelased hoiavad ja armastavad üksteist ning teevad koos toredaid toimetusi, hoolimata liigist, soost või vanusest. Teinekord eksivad nemadki, kuid saavad oma vigadest aru ja vabandavad, et rõõmsalt koos edasi minna.

Meie missioon

  • Arendada laste kõneoskust
  • Aidata mänguliselt kaasa keeleõppele
  • Arendada joonistamise ja lugemise oskuseid
  • Pakkuda lastele rõõmu
  • Aidata luua maailma, kus kõigil on koos hea elada ja üksteisele ei tehta liiga
  • Luua haaravat tegevust kogu perele

Lubame

  • Olla vastutustundlikud looduse vastu
  • Kasutada ohutuid materjale
  • Disainida ja toota Eestis, luues sellega töökohti ja panustades majanduse arengusse

 

Kuidas Osil tekkis?

Ühel hetkel oli minu beebist sirgumas juba nii suur tüdruk, et tuli aeg ta enda tuppa  tõsta. Nii hakkasin mõtlema, milline võiks olla ühe väikese lapse tuba.

Ma pole kunagi armastanud roosa-lillelisi „tüdrukutele“ suunatud tooteid, mis on tihti vähese funktsionaalsusega ja soetatud seetõttu, et neid müüdi  tüdrukute sektsioonis. Eelistan oma lapsele pakkuda ehtsaid materjale ja asju, mida saab kasutada pikalt ja erinevatel otstarvetel. Samuti meeldivad asjad, mis on valmistatud taaskasutatud materjalidest ja mida saab hiljem taaskord lihtsalt ümber töödelda.

Otsisin tähti ja numbreid, mida lastetoa seinale kinnitada, kuid ei leidnud sobivaid. Kuna olen alati armastanud joonistada ning meisterdada, tuli plaan need ise teha.  Kõigepealt otsisin sõnu, mis algaksid joonistatava tähega, tundub lihtne, kuid mitu z-tähega algavat sõna Sina tead (Zorro ei lähe arvesse)?

Joonistades tekkis tegelaste ümber ka lugu, mida oleks olnud patt jätta vaid minu pähe. Esimesele kliendile, minu lapsele, meeldisid tegelased nii väga, et ta läks lausa pööraseks, samuti oli rahul mu hea elukaaslane.

Seejärel tuligi mõte, et ehk meeldiksid need ka teistele lastele. Abi väljaspoolt pereringi otsisin tekstide keeleliseks korrektuuriks ning kvaliteetse ning kodumaise tootmise tarbeks, kindel olin selles, et Hiinas oma tähti ja numbreid toota ei lase. Samuti on fotod tehtud spetsialisti poolt. Koostöö tulemust näete juba ise.

Loodan, et Osil´i sümbolid pakuvad palju rõõmu ja oskuseid ka Sinu imelisele lapsele!

Heade soovidega,

Krista perega